– System POL-on to uczelnia pokazana w danych, duża baza danych, z której mogą korzystać różne jednostki uczelni, a z drugiej strony system sprawozdawczy, dzięki któremu ta sprawozdawczość przebiega sprawniej i można mieć wgląd też w jej historię – takie korzyści z użytkowania systemu POL-on wymienia dr Aleksandra Burek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

Dane polskich naukowców już wkrótce w oficjalnej bazie>>  

System POL-on przydatny w codziennej pracy

Dla osób, które zajmują się nauką, studiują, prowadzą firmę lub przygotowują materiał prasowy, system POL-on jest niezastąpiony w codziennej pracy. Jest kluczowym narzędziem dla ponad 20 tys. użytkowników z ponad 600 instytucji naukowych i uczelni. – Z systemem POL-on mam do czynienia na co dzień. Pracuje w nim od wielu lat. Jest to jeden z największych systemów, który gromadzi informacje o większości procesów przebiegających w uczelni. Mamy tam informacje o studentach, o pracownikach, o projektach, o wielu innych aspektach pracy dużej uczelni akademickiej – opisuje swoją pracę z użyciem systemu POL-on Błażej Feret, przedstawiciel Politechniki Łódzkiej.

 

– Z mojego punktu widzenia bez tego systemu nie moglibyśmy sobie dać rady z procesami, którymi zarządzamy. POL-on spina większość informacji, które my gromadzimy w naszych systemach. Szczególnie, że w POL-on i innych systemach OPI są gromadzone informacje nie tylko o bieżącej sytuacji, ale także o losach absolwentów, o perspektywach zatrudnienia i popularności danych kierunków. System OPI jest niezastąpiony w naszej codziennej pracy – dodaje specjalista z Politechniki Łódzkiej. System POL-on daje możliwość dotarcia do szerokiej bazy informacji, ujednolicania i porządkowania tych informacji, a także planowania rozwoju i analiz strategicznych w obrębie nauki i szkolnictwa wyższego.