Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała w środę rano, że czynności z zatrzymanymi Arturem W. oraz Sabrim B. zakończyły się.

- Arturowi W. prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej burmistrza dzielnicy Włochy jako zapłaty za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Dodał, że podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Natomiast Sabriemu B. prokurator przedstawił zarzut udzielenia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł burmistrzowi dzielnicy Włochy w zamian za przychylność burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej. On również nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

 


Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich jest burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych. Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego, a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Czytaj też: Burmistrz nie może być członkiem rady nadzorczej spółki gminnej >