Burmistrz Włoch przyjął 200 tys. zł łapówki, w zamian wydawał decyzje dotyczące warunków zabudowy w stołecznej dzielnicy Włochy. Pieniądze wręczył znany warszawski deweloper. Mężczyźni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne na swojej stronie internetowej.

 

Burmistrz przyjął łapówki za wydanie warunków zabudowy

Agenci zatrzymali dwie osoby w związku z korupcyjnym procederem. Na gorącym uczynku, tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych zatrzymano burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. Pieniądze wziął od znanego dewelopera i jednocześnie przedsiębiorcy budowlanego. Burmistrz próbował ukryć gotówkę w garażu należącym do rodziny.

Burmistrz w zamian za łapówki wydawał decyzje administracyjne korzystne dla dewelopera dotyczące warunków zabudowy. Podejmował się także załatwiania podobnych decyzji w innych, warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika.

Funkcjonariusze przeszukali gabinet burmistrza i siedziby firm należące do biznesmena. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i kopie binarne, które będą stanowić dowody w sprawie. Mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 


.