Z informacji przekazanej przez wydział komunikacji społecznej CBA, do  zatrzymań doszło w czwartek. Wśród zatrzymanych jest była zastępczyni prezydenta Krakowa oraz  były dyrektor wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa a także prezydent i dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

W ocenie śledczych była zastępczyni prezydenta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych wydziałach krakowskiego magistratu tak, aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA przy współpracy z wydziałem do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji w Krakowie mają usłyszeć w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-19. CBA zaznacza, że są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, ale planowane są kolejne czynności.

W związku z zatrzymaniem Urząd Miasta opublikował oświadczenie: "W związku z zatrzymaniem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zastępczyni dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz byłych pracowników urzędu pracujących w pionie nadzorowanym przez byłą zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa informujemy, że Urząd Miasta Krakowa nie posiada wiedzy na temat śledztwa prowadzonego przez organy ściągania, a tym samym nie ma możliwości odniesienia się do sytuacji. Deklarujemy jednakże wolę pełnej współpracy zarówno z prokuraturą prowadzącą śledztwo jak i z CBA, mając nadzieję, że jakiekolwiek wątpliwości dotyczące działalności pracowników samorządowych zostaną jak najszybciej wyjaśnione. Nie przesądzamy o winie, jednak ze względu na dobro śledztwa i Pani Dyrektor, do czasu wyjaśnienia sprawy zostanie ona przesunięta na inne stanowisko."