Gdzie nie spojrzeć – zmiany! Wojna o sądy, wielkie nowelizacje – także takich „kamieni milowych” jak kodeks karny czy kodeks postępowania cywilnego, zupełnie nowa ordynacja podatkowa... Strajk nauczycieli i gigantyczne zamieszanie z naborem do szkół. Lekarze i pielęgniarki domagający się podwyżek, wprowadzenie e-zwolnień lekarskich. Firmy, które muszą wdrażać RODO i Pracownicze Plany Kapitałowe, dyskusja czy potrzebna jest prosta spółka akcyjna. Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność, nowa ustawa „śmieciowa”, kolejne programy socjalne. Samorządy protestujące przed zrzucaniem na nie nowych zadań zleconych i frankowicze czekający na wyrok TSUE, który może im ułatwić sądowe batalie z bankami…
Długo można by wymieniać – zmiany prawne dotykają sfery publicznej i prywatnej – spraw ważnych nie tylko dla prawników czy polityków, ale dla każdego z nas. Także dla biznesu.

 

Rok temu, tworząc Prawo.pl, obiecaliśmy Państwu codzienne, rzetelne i obiektywne informowanie o tym, co się dzieje w prawie.
I traktujemy tę obietnicę poważnie.
Nasz Zespół dba o to, by szybko dowiedzieli się Państwo o wszelkich istotnych zmianach i problemach prawnych - by było jasne, co oznaczają, jakie mogą być ich skutki, co o nich sądzą wszystkie zainteresowane strony, jak je komentują eksperci – bywa, że są to punkty widzenia skrajnie różne, ale ich zderzenie prowadzi jednak czasem do refleksji ustawodawcy – poprawienia krytykowanego przepisu czy wycofania się z nietrafionych zmian.

To chyba największa satysfakcja, gdy nasze publikacje skutkują właśnie zmianą prawa na lepsze - usunięciem błędów czy dziur w projektach, niekonsekwencji w przepisach czy barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Bo w Prawo.pl zawsze będziemy zabiegać o dobre prawo! 

Wiemy, że naszych Czytelników interesują nie tylko newsy, ale i opinie prawne, a także istotne orzeczenia polskich i unijnych sądów. Zapewniamy, że zawsze je Państwo u nas znajdą.

 

W dniu 1. urodzin Prawo.pl chcemy – przede wszystkim – podziękować, że są Państwo z nami! Za ważne informacje, zgłaszane problemy prawne, komentarze, opinie, wywiady, pytania.
Nie byłoby Prawo.pl bez zaangażowania Czytelników i Ekspertów.

 

                                                                                                                                                                                                     Ewa Usowicz z Zespołem Prawo.pl

 

P.S. Z ostatniej chwili – właśnie dowiedzieliśmy się, że Prawo.pl znalazło się wśród finalistów konkursu Dobry Wzór – jurorzy docenili projekt serwisu i sposób w jaki odpowiada na potrzeby odbiorców. Dziękujemy! To dla nas najlepszy prezent urodzinowy!