Jak informują organizatorzy, celem akcji jest zachęcenie Polaków do pisania testamentów i uświadomienie im, że dokumenty te sporządzają nie tylko osoby śmiertelnie chore, zamożne lub będące w sędziwym wieku, ale również wszyscy ci, którzy mają rodziny, żyją w związkach partnerskich, dużo podróżują lub są singlami. W tym roku wszystkie działania organizowane w ramach akcji będą się odbywały online. Zostanie też uruchomiona infolinia testamentowa. 

Zabezpiecz najbliższych i zmień świat na lepszy!

Jak tłumaczy manager kampanii “Napisz Testament” Ewelina Szeratics, poza głównym celem, działania Fundacji skupiają się również na zachęcaniu do czynienia dobra. - Podpowiadamy, że po tym, jak w testamencie zabezpieczymy najbliższych, możemy również dokonać zapisu na rzecz wybranej fundacji czy stowarzyszenia. Dzięki temu, gdy nas już zabraknie na tym świecie, będziemy obecni w działaniach wybranej organizacji i co najważniejsze, zostawimy po sobie coś dobrego - mówi.

 


W tym roku porady online  

W dniach 28 i 30 września oraz 2 października na profilu Napisz Testament na Facebooku, o godz. 18:00, rozpoczynać się będą webinary, podczas których wiedzą podzielą się eksperci z dziedziny prawa spadkowego:

28 września prawnik i doradca sukcesyjny Łukasz Martyniec opowie o tym, co dzieje się z masą spadkową, czyli wszystkim tym, co zostawił po sobie zmarły, od momentu jego śmierci, do chwili otrzymania spadku przez spadkobierców

30 września o swoim doświadczeniu z sali rozpraw opowie Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście Grzegorz Kurdziel, który doradzi, jak przygotować się do rozprawy spadkowej, czego unikać w sądzie i na co zwracać szczególną uwagę w trakcie rozprawy. 

Ostatni wykład w ramach tygodnia testamentowego, w piątek 2 października, poprowadzi Andrzej Hejduk, doradca biznesowy i sukcesyjny, coach oraz trener. Ekspert podzieli się ze słuchaczami swoim długoletnim doświadczeniem z rozmów z osobami planującymi napisać testament, wyjaśni dlaczego boimy się tych dokumentów i często decyzję o ich sporządzeniu odkładamy na ostatnią chwilę.

Czytaj: U notariuszy w czasie epidemii - mniej kontraktów, więcej testamentów>>
 

Infolinia testamentowa

Od 28 września do 2 października będzie działać infolinia testamentowa. Pod numerem telefonu 500 857 074 dyżurować będą prawnicy specjalizujący się w prawie spadkowym. Dokładne godziny pracy infolinii, jak również informacje na temat całego wydarzenia można znaleźć na stronie www.napisztestament.org.pl 
     

Partnerzy Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów 
Fundacja DKMS, Fundacja Gajusz, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Pociecha, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES, WWF Polska, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!