- Podkreślamy od początku, że rząd stara się elastycznie reagować na istniejącą sytuację i tak naprawdę każdego dnia i każdego tygodnia, podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje - powiedział minister Dworczyk. I dodał, "po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji. I z tym będzie jutrzejszy komunikat pana premiera związany".

Czytaj: Nowy stan epidemii obowiązuje w Polsce>>

Minister Jadwiga Emilewicz o projektowanych zmianach mówiła w poniedziałek rano w radiowej Trójce. Na pytanie, czy są rozważane dalsze restrykcje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, czy mogłyby dotyczyć sklepów, miejsc pracy i komunikacji, odpowiedziała: Wszystkie restrykcje, które są wprowadzane w ostatnich tygodniach, o nich decyduje i je sugeruje pan minister Szumowski. (...) W tej chwili rozważane są ewentualnie dalsze. To, czy one będą, to proszę pozwolić komunikować i premierowi Morawieckiemu i panu ministrowi Szumowskiemu. Wszystko zależy od tego, w jakim tempie będzie przyrastać liczba przypadków, liczba osób zakażonych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że może chodzić o zakaz wychodzenia na większe odległości od domu (nie więcej niż 100 - 200 metrów), sprawdzanie przez policję, czy deklarowana podróż np. do pracy jest zgodna z prawdą, a specjalne obostrzenia miałyby dotyczyć osób starszych, które są najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem.