W czwartek, 24 lutego, Rosja zaatakowała Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dziękuje Polsce za wsparcie. Pomoc ma różny wymiar, od pomocy wojskowej, po humanitarną. Tysiące Ukraińców przekracza naszą granicę i szuka pomocy. W Prawo.pl, którego wydawcą jest Wolters Kluwer Polska, od czwartku informujemy, gdzie mogą ją znaleźć, jakie kroki prawne podejmuje rząd, ale także o międzynarodowych działaniach i sankcjach, które mają powstrzymać Rosję, także w języku ukraińskim.

 


- Jesteśmy nie tylko całym sercem z Ukrainą, ale staramy się pomóc jej obywatelom w trudnym czasie - mówi Alicja Pollesch, dyrektor strategiczny i członek zarządu Wolters Kluwer Polska. - Dlatego podjęliśmy szereg działań ułatwiających dotarcie do rzetelnych i sprawdzonych informacji. Wdrożenie nowej funkcjonalności w serwisie Prawo.pl, to tylko jedna z nich - dodaje.

 

Artykuły dostępne w języku ukraińskim

Wszystkie informacje z tagiem "Ukraina" trafiają w jedno miejsce: Юридична допомога для України - Pomoc prawna dla Ukrainy. To jednak nie koniec naszego wsparcia dla Ukrainy. Artykuły w Prawo.pl można też przeczytać po ukraińsku. W piątek, 4 marca, w górnym, prawym rogu serwisu pojawiła się dodatkowa funkcjonalność: Przetłumacz na ukraiński. Wystarczy jedno kliknięcie, by obywatele Ukrainy, w Polsce i w swoim kraju, mogli przeczytać w ojczystym języku praktyczne, merytoryczne informacje prawne. 
- Tłumacz na język ukraiński jest dostępny zarówno na stronie głównej serwisu, jak i z poziomu sekcji oraz artykułu - mówi Ewa Usowicz, szefowa Prawo.pl -  To ważne, bo publikujemy codziennie kilkadziesiąt tekstów prawnych, dotyczących Ukrainy. To w większości unikatowe treści prawne, jak choćby projekt specustawy, do którego natychmiast dotarliśmy. Podobnie - wspieramy Ukraińców rzetelnymi analizami prawnymi, dotyczącymi m.in. statusu uchodźcy, pracy, spraw administracyjnych, zdrowotnych czy świadczeń społecznych. To jest dla nich najważniejsze, zwłaszcza że są teraz szczególnie narażeni na dezinformację - dodaje.

Prawnicy chwalą Prawo.pl i Wolters Kluwer Polska

Gratulacje, świetna inicjatywa! Całość godna wielkiego uznania - tak o nowym rozwiązaniu mówi dr Michał Mostowik, adwokat w DLK Legal. - Fantastyczna robota - mówi Joanna Gierak-Onoszko, z biura komunikacji kancelarii Dentons. - Jestem pod wrażeniem jak sprawnie potrafimy dostosować nasze działania do bieżących potrzeb. Brawo Wolters Kluwer Polska - chwali Aleksandra Eljasińska z Centrum Ratownictwa.
- Wspaniałe - dodaje Agnieszka Oleksyn-Wajda, dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska na Uczelni Łazarskiego. - Wielkie brawa - mówi dr Marlena Sakowska-Baryła, radca prawny, partner w Sakowska-BaryłaTo tylko niewielka część opinii, które do nas trafiają, ale wszystkim, już teraz, serdecznie dziękujemy za dobre słowa i poparcie dla naszej inicjatywy!