Nie ma jeszcze informacji o 18 kandydacie, którym jest sędzia wojskowy w stanie spoczynku Mariusz Lewiński, którego kandydaturę do KRS wystawiła Konfederacja Polski Niepodległej – Niezłomni Adama Słomki.

Maciej Nawacki jest sędzią Sądu Rejonowego w Olsztynie od 2007 roku. Wcześniej, do listopada 2005 r. był sędzią Sądu Rejonowego w Szczytnie. W Sądzie Rejonowym w Olsztynie najpierw przez sześć lat orzekał w II Wydziale Karnym, następnie w listopadzie 2013 r. został przydzielony od orzekania w V Wydziale Gospodarczym, gdzie orzeka do dziś.  19 grudnia 2017 r. został na okres czterech lat powołany na stanowiska prezesa SR w Olsztynie.

Sędzia Nawacki ma tytuł doktora nauk prawnych i pracuje także jako adiunkt w Katedrze Prawnej Ochrony Państwa na Wydziale Prawa i Administracji UWM. Specjalizuje się w prawie karnym, gospodarczym oraz zarzadzaniu kryzysowym.
Jest członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego; jest także szeregowym członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia.

Wcześniej CIS ujawniło informacje o 16 z 18 zgłoszonych kandydatów na członków KRS. Są to: Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz, Grzegorz Furmankiewicz, Marek Jaskulski, Joanna Kołodziej-Michałowicz, Jędrzej Kondek, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Zbigniew Stanisław Łupina, Leszek Mazur, Maciej Andrzej Mitera, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Robert Pelewicz, Rafał Puchalski, Paweł Kazimierz Styrna oraz Mariusz Witkowski.

Czytaj: Znamy już 16 sędziów kandydujących do KRS>>