Ireneusz Piecuch, podobnie jak Maciej Gawroński, to prawnik z ponad dwudziestoletnim stażem.  Ostatnie osiem lat był związany z kancelarią CMS jako lider praktyki Technologia, Media i Telekomunikacja oraz współiderem Globalnej Praktyki Telekomunikacyjnej. Wcześniej pracował dla IBM, był członkiem zarządu Grupy Telekomunikacja Polska S.A. (obecnie Orange) oraz wiceprezesem Poczty Polskiej S.A. Od 7 stycznia został partnerem w Gawroński & Piecuch, dawniej Gawroński & Partners.  Partnerem w kancelarii jest też Katarzyna Kloc, która specjalizuje się w ochronie danych osobowych, własności intelektualnej i IT.

- Wiedza prawnicza mecenas Piecucha, doświadczenie zarządcze, wiedza technologiczna, reputacja i pozycja rynkowa są trudne do przecenienia – mówi Maciej Gawroński. - Naszym głównym wyzwaniem będzie  uzyskanie pozycji  lidera  doradztwie prawnym w obszarze transformacji cyfrowej – mówi Gawroński. Założona przez niego w 20117 roku kancelaria specjalizuje się w IT, cyberbezpieczeństwie, telekomunikacji, ochronie danych.

 


 

- Nie uważamy jak większość prawników , że rewolucja cyfrowa pozostanie bez większego wpływu na sposób świadczenia usługi prawnych – dodaje Ireneusz Piecuch. - Nasi klienci, wchodząc na drogę transformacji cyfrowej, coraz częściej oczekują od doradców nie tyle opinii, co wspólnej podróży w nieznane. Nasze wszechstronne doświadczenie, zarówno prawnicze jak i biznesowe, pozwala nam na sformułowanie wskazówek odnośnie tego, którą trasę wybrać i jaki manewr w danej chwili wykonać, zamiast opisywania klientom przepisów o ruchu drogowym – tłumaczy obrazowo Ireneusz Piecuch.