Rzecznik poinformował, że wstępny termin posiedzenia sądu w obu kwestiach został ustalony na 7 marca, ale może on ulec zmianie o kilka dni.
Na początku lutego Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zgodził na ekstradycję do Rosji Aleksandra Ignatienki. Przedłużył też orzeczony wobec niego areszt tymczasowy. Decyzja nie jest prawomocna.
Jeśli polskie sądy prawomocnie zgodziłyby się na wydanie Ignatienki, ostateczna decyzja należy wtedy do ministra sprawiedliwości. Jeśli sądy by się prawomocnie na to nie zgodziły, taka decyzja byłaby ostateczna.
Ignatience stawiane są dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy tego, że od sierpnia 2009 do kwietnia 2010 r. jako pierwszy zastępca prokuratora obwodu moskiewskiego, działając w porozumieniu z innymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zdecydował się nie ścigać nielegalnej działalności czterech osób, związanej z organizacją przemysłu hazardowego. Według Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej przyjął za to łapówkę w wysokości ok. 1,5 mln dolarów.
Drugi zarzut dotyczy doprowadzenia jednego z organizatorów przemysłu hazardowego, wspomnianego w pierwszym zarzucie, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zdaniem Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej namówił go do kupna działki w okolicach Krasnogorska i zażądał wpłacenia z góry 73 tys. dolarów, podczas gdy działka nie była na sprzedaż, stanowiąc grunt miejski. Za oba przestępstwa w Rosji grozi kara do 12 lat więzienia.
Poszukiwany przez Interpol Rosjanin został zatrzymany przez ABW 1 stycznia w okolicach Zakopanego. Poszukiwano go na podstawie międzynarodowego listu gończego za przestępstwa korupcyjne i oszustwo popełnione na terenie Rosji.