Szkolenie online KSeF dla prawników. Nowe obowiązki kancelarii prawnych 5.03.2026 g. 14:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Założenie spółki przez internet tylko z kwalifikowanym podpisem

Zakładanie spółek przez internet wymagać będzie skorzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem ePUAP. Projektem nowelizacji w tej sprawie zajmie się Senat.

podatki zlotowki
Źródło: iStock

Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym przygotował resort sprawiedliwości. Po wejściu w życie zmian do założenia spółki z o.o. w trybie S-24 stosowane będą: kwalifikowany podpis elektroniczny oraz podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP.

Zmianę ministerstwo uzasadnia rosnącą liczbą nadużyć wynikających z łatwości zakładania konta w systemie - obecnie wystarczy tylko imię, nazwisko i PESEL. Nowymi przepisami zajmie się Senat na najbliższym posiedzeniu (16 maja 2017 r.).

Polecamy książki prawnicze