W konferencji, która odbędzie się 22 lutego 2016 r. w godz. 10.00 - 16.00 w auli im. prof. Antoniego Kleszczyckiego w gmachu Prokuratury Generalnej (Warszawa, ul. Rakowiecka 26/30), wezmą udział: Minister Sprawiedliwości,  Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, przedstawiciel Komendy Głównej Policji, przedstawiciele nauki i  organizacji pozarządowych, sędziowie, prokuratorzy oraz  funkcjonariusze policji.

Patronatem medialnym konferencji jest wydawnictwo Wolters Kluwer. Konferencja będzie transmitowana on-line pod adresem: http://www.ofiarom-przestepstw.lex.pl/>>>

Podczas konferencji prof. Ewa Bieńkowska przedstawi referat pt. „Ustawa o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka na tle Dyrektywy ustanawiającej normy minimalne w zakresie praw, wsparcia i ochrony ofiar”. Natomiast prof. Cezary Kulesza, dr Piotr Starzyński mówić będą o zagrożeniach dla życia lub zdrowia pokrzywdzonego, a dr Witold Klaus o ochronie ofiar szczególnie wrażliwych w przepisach ustawy o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.
Z kolei o zagrożeniach praktycznego stosowania ustawy o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka mówić będzie prof. Katarzyna Dudka.
Jednym z elementów konferencji będzie też przedstawiona przez przedstawiciela Komendy Głównej Policji informacja Pełnomocnika KGP ds. udzielania ochrony i pomocy pokrzywdzonym i świadkom oraz innym osobom zagrożonym zamachami na życie i zdrowie na temat osób chronionych ustawą.

Więcej: 
[151 KB ] [Program konferencji]>>>

Dowiedz się więcej z książki
LEX Navigator Postępowanie Karne - Moduł do LEX i ABC
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł