Kancelaria poinformowała, że przygotowała również ofertę nieodpłatnego wsparcia, która jest odpowiedzią na bieżące wyzwania, z którymi mierzą się organizacje inwestujące w Łódzkiem. A doradztwo inwestycyjne oferowane przez zespół Dentons ma być przekrojowe, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień podatkowych oraz związanych z dotacjami i zachętami podatkowymi, a także kwestii dotyczących prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

- Współpraca z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną jest odzwierciedleniem podejścia naszej kancelarii do wspierania lokalnych inwestycji i biznesów m.in. poprzez przekazywanie wiedzy, naszego doświadczenia i praktycznych umiejętności. Widzimy ogromny potencjał gospodarczy w tym regionie. Dostrzegamy również przyśpieszony rozwój, który jest możliwy dzięki strategicznemu podejściu, które wdraża ŁSSE. Progresywna zmiana regionu również odbywa się dzięki sprawnemu pozyskiwaniu inwestorów. Nastawiamy się na efektywną współpracę, która przyniesie korzyści nie tylko przedsiębiorcom, ale także mieszkańcom Łódzkiego, które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych województw w Polsce pod kątem lokowania kapitału i rozwoju biznesu - powiedział Cezary Przygodzki, partner kierujący Zespołem Prawa Podatkowego kancelarii Dentons.

 

- Niezależnie od kompleksowej obsługi inwestycji – od nabycia nieruchomości, uporządkowania struktury korporacyjnej i podatkowej, uzyskania niezbędnych decyzji, procesu inwestycyjnego, budowy zespołu pracowników po kontrole i postępowania administracyjne i sądowe – wspieramy także naszych klientów we wszelkich prawnych i podatkowych aspektach działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej poprzez pozyskanie i wdrożenie dotacji, ulg i innych zachęt inwestycyjnych. Od lat skutecznie pozyskujemy dla naszych klientów wsparcie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych i Polskiej Strefie Inwestycji, w formie dotacji unijnych oraz grantów rządowych, a także doradzamy w zakresie ulg na działalność badawczo-rozwojową, zwolnień z podatku od nieruchomości i innych form wsparcia publicznego. Przygotowujemy się także do wdrożenia nowych ulg związanych z B+R i rozwojem przedsiębiorstw, które mają pojawić się już w 2022 roku - wskazał dr Michał Bernat, managing counsel w Zespole Prawa Podatkowego oraz Zespole Prawa Konkurencji kancelarii Dentons.

- Bezustannie zmieniające się okoliczności, także te wywołane pandemią, nie ułatwiają inwestorom podjęcia decyzji o rozwijaniu kolejnych projektów. Dlatego chcemy zapewnić doradztwo, które da przedsiębiorcom narzędzie do sprawnego poruszania się w zmieniającym się otoczeniu. Pozwoli to stworzyć i utrzymać nowe miejsca pracy. Widzimy w tym szansę na impuls do wzrostu ekonomicznego w regionie, a co za tym idzie, bezpieczną i stabilną przyszłość dla jego mieszkańców -  powiedziała Aleksandra Minkowicz-Flanek, partner stojąca na czele Zespołu Prawa Pracy w warszawskim biurze Dentons.