- Nominacja Tomasza Stasiaka, uznanego prawnika z wieloletnim doświadczeniem, to kolejny krok w dynamicznym rozwoju Wolf Theiss w Polsce oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów rynku nieruchomości na kompleksowe usługi doradcze - czytamy w komunikacie kancelarii.

W swojej 19-letniej karierze zawodowej Tomasz Stasiak świadczył usługi doradztwa prawnego w zakresie realizacji projektów na rynku nieruchomości, począwszy od nabywania gruntu, wyboru wykonawców i konsultantów, poprzez proces finansowania i najmu, aż do sprzedaży nieruchomości. Reprezentował deweloperów i instytucje finansowe w przedsięwzięciach typu project finance. Wcześniej był partnerem w warszawskim biurze Dentons, jak również pracował w kancelarii Clifford Chance i CMS Cameron McKenna.

- Przez całą karierę zawodową miałem możliwość pracowania z najlepszymi specjalistami z branży nieruchomości. Niezmiernie cieszę się, że będą miał okazję dalej rozwijać się w Wolf Theiss, jednej z najbardziej dynamicznie rosnących kancelarii prawnych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział Stasiak.
- Prowadząc biura we wszystkich krajach regionu, Wolf Theiss oferuje usługi prawne na najwyższym poziomie, łącząc światowe standardy z doskonałą znajomością lokalnych uwarunkowań i podejściem rynkowym - doał.

- Dołączenie Tomasza do naszego zespołu to kolejny ważny krok w realizacji strategii dynamicznego wzrostu Kancelarii w doradztwie dla sektora nieruchomości - mówi Grzegorz Skowroński, counsel w zespole nieruchomości w warszawskim biurze Wolf Theiss. - Wspólnie z Tomaszem będziemy rozwijać naszą praktykę, jako niesłychanie profesjonalny i niezawodny zespół, zorientowany na sprawy rynkowe - dodał.

Wraz z Tomaszem Stasiakiem do zespołu nieruchomości w Wolf Theiss przeszła również z Dentons prawnik Iwona Huryn - senior associate. Obecnie zespół zajmujący się rynkiem nieruchomości w warszawskim biurze Wolf Theiss liczy sześciu prawników a kancelaria dokłada starań by go jeszcze powiększać.

- Choć rynek nieruchomości to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, to Polska zajmuje szczególne miejsce - powiedział Peter Oberlechner, szef zespołu nieruchomości w Wolf Theiss w Wiedniu. - Cieszymy się, że udało nam się zbudować pozycję w niewielkim gronie firm, które obsługują najważniejsze kontrakty. Dołączenie do nas Tomasza i Iwony to wyraźny sygnał, że ambicją kancelarii Wolf Theiss jest zbudować czołowy zespół prawników na rynku nieruchomości w regionie. Cieszymy się z kierunku rozwoju, obranego przez naszych warszawskich partnerów zarządzających, Petera Daszkowskiego i Rona Givena, i ufamy, że będą kontynuować tę strategię - dodał.