Praktycznie cały zespół prawa nieruchomości przeszedł od początku kwietnia z kancelarii Cameron McKenna do spółki Clifford Chance. W odwecie kancelaria Cameron McKenna ogłosiła w maju, że do spółki dołączyli dwaj nowi partnerzy w departamencie nieruchomości, w tym jeden z....Clifford Chance.

Tomasz Kurek i Wojciech Koczara zasilili departament nieruchomości CMS Cameron McKenna. Szefem zespołu został Tomasz Kurek. Mec. Kurek wcześniej pracował w kancelarii Wardyński & Wspólnicy oraz w Baker & McKenzie, gdzie był odpowiedzialny za obsługę prawną inwestycji na rynku nieruchomości. Wojciech Koczara jest radcą prawnym. Wcześniej pracował dla kancelarii Clifford Chance w Warszawie. Jego doświadczenie obejmuje oprócz nieruchomości, także prawo korporacyjne, bankowe i podatkowe.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pozyskać prawników, którzy są postrzegani na rynku, jako eksperci w sprawach nieruchomości - powiedział Andrew Kozłowski, partner w Cameron McKenna. - Przyjście nowych prawników do firmy, pokazuje naszą determinację, żeby być wiodącą firmą prawniczą na rynku nieruchomości w Polsce. Nasza strategia rozwoju na rynku nieruchomości, rozpoczęła się właśnie od Polski i jest to dla nas bardzo ważny rynek - dodał Steven Shone, szef praktyki nieruchomości w regionie CEE CMS Cameron McKenna.


Przypomnimy, że praktycznie cały zespół prawa nieruchomości przeszedł od początku kwietnia z kancelarii Cameron McKenna do spółki Clifford Chance. Miejsce pracy zmieniło w sumie ośmiu radców prawnych. Wśród nich trzej dotychczasowi wspólnicy Cameron McKenna. O negocjacjach dotyczących przejścia doradców prawnych z Camerona do Clifforda głośno było na rynku już od połowy lutego 2006 roku. Teraz  jesteśmy świadkami kontrataku i próby utrzymania silnej pozycji na rynku nieruchomości ze strony CMS Cameron McKenna.

(Źródło:KW)

www.law-now.com