Prok. Seremet zwrócił uwagę na potrzebę zmiany sądownictwa dyscyplinarnego, a także wskazał na konieczność wyposażenia prokuratora generalnego w inicjatywę ustawodawczą. Fundamentalną kwestią jest włączenie urzędu prokuratotorskiego do przepisów Konstytucji RP. Pondto prok. Seremet zwrócił uwagę na brak samodzielności budżetowej prokuratury. Wszystkie decyzje w tej kwestii bowiem leżą w gestii ministra finansów i ministra sprawiedliwości.
Przemodelowania wymaga również Krajowa Rada Prokuratorów, która podejmuje za prokuratora generalnego decyzje kadrowe. Te kompetencje powinny należeć do prokuratora generalnego.
Prok. Andrzej Seremet opowiedział się za włączeniem prokuratury wojskowej do prokuratury powszechnej z zachowaniem odrębności tych prokuratorów. Chodzi zwłaszcza o udział prokuratorów wojskowych w śledztwach przeciwko przestępstwom popełnianym w wojsku lub przez wojskowych.
- Projektowana zmiana kpk powinna przyspieszyć działania prokuratorskie w prowadzonych śledztwach – powiedział szef prokuratury. - Prokurator musi odpowiadać za niezasadne przedłużanie śledztwa: służbowo, dyscyplinarnie a także materialnie, zgodnie z odpowiedzialnością regresową.
Niezależność prokuratorów powinna łączyć się z odpowiedzialnością. Temu służyć ma częściowe oddanie sądownictwa dyscyplinarnego sądom powszechnym. W zamian za to powinni otrzymać niezależność finansową, a co za tym idzie odpowiadać materialnie za popełnione w trakcie śledztwa błędy
- Jeśli obciążamy prokuratora generalnego odpowiedzialnością za funkcjonowanie prokuratury, to trzeba go wyposażyć w odpowiednie kompetencje kadrowe i decyzyjne – powiedział prok. Seremet.