Konkurs Jessup International Law Moot Court Competition odbędzie się 2 marca w Warszawie.
W konkursie wezma udział najlepsze zespoły ostatniej edycji z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy oraz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zwycięska drużyna będzie na początku kwietnia reprezentować Polskę w Waszyngtonie w trakcie Międzynarodowych Rund White & Case. Pierwsza polska edycja konkursu odbyła się w 2002 roku, ale studenci z Polski uczestniczą w nim już od 1983 roku.

„Jessup to świetna inicjatywa i jestem zadowolony, że White & Case ją wspiera." - powiedział Paweł Pietkiewicz, partner zarządzający i szef praktyki rozwiązywania sporów w warszawskim biurze White & Case. „Udział w Jessupie daje polskim studentom prawa możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia, które na pewno będzie miało wpływ na ich przyszłą karierę i może pomóc im zostać w przyszłości międzynarodowymi prawnikami."
Kancelaria sponsoruje nie tylko polską edycję konkursu, ale też lokalne rundy kwalifikacyjne w Brazylii, Kanadzie, Chinach, Hong Kongu, Rosji, Południowej Afryce, Wielkiej Brytanii i na Słowacji. Ponadto sponsoruje poszczególne zespoły z Węgier, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz debiutującą drużynę z Iranu.
White & Case już po raz czwarty jest sponsorem międzynarodowych rund prowadzonych w Waszyngtonie, znanych jako Międzynarodowe Rundy White & Case. Ponadto szósty rok z rzędu kancelaria jest Globalnym Partnerem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ILSA), który zarządza konkursem.
W tym roku tematem przewodnim konkursu będą konsekwencje globalnej zmiany klimatu w odniesieniu do państwowości, migracji i długu państwowego. Rozprawa będzie dotyczyć zadłużonego wyspiarskiego narodu, którego ląd został pochłonięty przez ocean, zmuszając jego mieszkańców do przeniesienia się i powodując stratę całego dorobku.