Organizator imprezy – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych podkreśla, że rok 2017 to rok szczególny, w którym 20-lecie obowiązywania ustawy o ochronie danych osobowych zbiega się z czasem intensywnych przygotowań Polski do stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – nowego aktu prawa powszechnie obowiązującego w całej Unii Europejskiej. - W systemie ochrony danych osobowych wprowadzi on wiele istotnych zmian. Z jednej strony zwiększy nasze prawa w tym zakresie, a z drugiej - obowiązki i odpowiedzialność administratorów za przetwarzanie naszych danych zgodnie z prawem. Za naruszenia grozić zaś będą wysokie kary finansowe nakładane przez GIODO – czytamy w zapowiedzi konferencji.

Jak informują jej organizatorzy, zostanie ona otworzona przez dr Edytę Bielak-Jomaa, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i Marka Zagórskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, a wykład wprowadzający pt. „Aksjologia ochrony danych osobowych w świecie burzliwych zmian” wygłosi prof. Irena Lipowicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Jak można przeczytać w programie, uczestnikiem sesji poświęconej 20-leciu doświadczeń w przestrzeganiu prawa do ochrony danych osobowych w Polsce będzie dr Wojciech Wiewiórowski, zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych.

Patronem medialnym konferencji są portal Lex.pl i wydawnictwo Wolters Kluwer.  
 

Dowiedz się więcej z książki
Polska i europejska reforma ochrony danych osobowych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł