Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podczas poniedziałkowej wizyty w Warszawie spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem spraw zagranicznych, szefem gabinetu prezydenta Krzysztofem Szczerskim, wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą, I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską i rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem.

Czytaj: Rząd rozmawia z KE, ze zmian w sądach rezygnować nie chce>>

- Kolegium jutro wysłucha informacji pierwszego wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa, który był wczoraj w Warszawie i prowadził dyskusje z władzami polskimi, Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym i Rzecznikiem Praw Obywatelskich w sprawach związanych z praworządnością - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Schinas.

- Jestem zadowolony z rozmów z polskimi władzami, Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym i RPO nt. praworządności. Pilnie musimy znaleźć rozwiązania. Zbyt wcześnie, by wyciągać wnioski - czekamy na konkretne działania i uważnie śledzimy wydarzenia w Sejmie - stwierdził na koniec pobytu w Warszawie Timmermans. - Komisja czeka na konkretne środki, będzie uważnie śledzić dyskusje w polskim parlamencie  - dodał we wtorek rzecznik KE.