Jak informują orhanizatorzy, celem konferencji jest ocena jakości antydyskryminacyjnych regulacji prawnych obowiązujących w Polsce. 
Konferencja będzie się składała z trzech paneli. Do udziału zaproszeni zostali specjaliści – teoretycy i praktycy –  w dziedzinie prawa antydyskryminacyjnego.

W panelu „Przeszłość” prelegenci określą, jakie założenia przyświecały twórcom pierwszych regulacji antydyskryminacyjnych i odpowiedzą na pytanie czy udało się je zrealizować. Celem drugiego panelu – „Teraźniejszość” – będzie prezentacja funkcjonowania obecnych regulacji antydyskryminacyjnych. Ponadto eksperci ustosunkują się do ocen sformułowanych w ramach pierwszego panelu oraz określą postulaty na przyszłość. Część kończąca konferencję – „Przyszłość” – zmierzać będzie do sformułowania wniosków oraz zaproponowania kierunków ewentualnych zmian i rozwiązań w zakresie prawa antydyskryminacyjnego.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas” oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Honorowy patronat nad konferencją objęła Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Uczestnicy spotkają się w Auli Collegium Iuridicum Novum przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://humanitas.amu.edu.pl/do-pobrania.html, a następnie przesłać go na adres knpchumanitas@gmail.com, w temacie wpisując „Zgłoszenie”.