Pierwszym krokiem jest zweryfikowanie danych kontaktowych, które powinny znajdować się na stronie internetowej. Musisz upewnić się, że nazwa i adres sprzedawcy jest aktualny oraz, że firma posiada dane identyfikacyjne. Możesz też przeczytać opinie i komentarze osób, które kupowały na danej stronie internetowej, bądź przeczytać regulamin sklepu. Jeśli masz jednak wątpliwości, warto zapytać profesjonalistów, którzy pomogą Ci zorientować się czy zakupy w danym sklepie będą bezpieczne, a transakcja przebiegnie bez problemów - wszystkie te i dodatkowe informacje sprawdza dla Ciebie portal Jakkupować.pl

Serwis internetowy Jakkupować.pl, ułatwia robienie zakupów a od stycznia 2011 r. informuje także o sklepach posiadającyh elektroniczny certyfikat Euro-Label

JakKupować.pl

Głównym celem serwisu Jakkupować.pl jest doradzanie konsumentom w podejmowaniu decyzji podczas zakupów tradycyjnych oraz internetowych. Na stronie znajdziemy artykuły i porady na tematy związane z kupowaniem on-line jak np.: na co zwracać uwagę by dopasować produkt do swych potrzeb, jak wybierać produkty oraz jak i gdzie kupować bezpiecznie w Internecie. Portal Jakkupować.pl oferuje także poradnik prawny zawierający zestaw wskazówek, które pomogą nam uniknąć nieuczciwych sprzedawców i nauczą jak dochodzić swoich praw.

Od początku tego roku, na portalu możemy dowiedzieć się o sklepach posiadających symbol Euro-Label, który świadczy o tym, że warunki sprzedaży są zgodne z prawem i zrozumiałe dla konsumentów, a sprzedawca respektuje przepisy konsumenckie i stosuje kodeks dobrych praktyk handlowych. Klient certyfikowanych sklepów ma pewność, że produkt będzie dostarczony zgodnie z zamówieniem, natomiast w przypadku nieprawidłowości w transakcji może skorzystać z procedury rozpatrywania skargi, którą świadczy Jednostka Certyfikująca w ramach pozasądowego rozpatrywania sporów.

Jak mówi Kinga Szewczyk, kierownik polskiej sekcji Euro-Label, Wszyscy sprzedawcy odznaczeni symbolem jakości Euro-Label pomyślnie ukończyli nasz intensywny proces sprawdzający i są stale poddawani nowym kontrolom.

Według raportu TNS OBOP, Polak wydaje średnio 146 zł miesięcznie na zakupy w sklepach internetowych. Handel elektroniczny to najszybciej rozwijająca się branża w europie i zarazem największa kolebka oszustów żerujących na naiwności konsumentów. Warto więc uzbroić się w wiedzę na temat bezpiecznego kupowania aby nie paść ofiarą internetowych złodziei.