Jak informują organizatrozy, w pięciu sesjach omawiane będą: organizacja ochrony cyberprzestrzeni RP, prawne aspekty ochrony sieci i informacji, metody i techniki zwalczania cyberprzestępczości, stan i perspektywy ochrony publicznej infrastruktury informacyjnej oraz problemy terroryzmu i cyberterroryzmu.
Wzmacnianie systemu cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej nakazują wyniki kontroli NIK, ale mobilizują w tym kierunku także zaawansowane prace nad Dyrektywą Parlamentu i Rady w sprawie środków mających na celu zapewnienie wspólnego wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci i informacji w obrębie Unii oraz perspektywa wdrażania jej postanowień do prawa polskiego.
Program tegorocznej konferencji, zgodnie z tradycją, obejmuje aspekty techniczne, ekonomiczne, administracyjne i prawne a do udziału poza pracownikami naukowymi z wielu ośrodków zaproszono organy władz publicznych, urzędników i funkcjonariuszy służb publicznych, przedstawicieli biznesu i organizacji pozarządowych.
Konferencja o cyberbezpieczeństwie to już ósma konferencja naukowa z cyklu „Bezpieczeństwo w Internecie”. Poprzednie dotyczyły m.in. ochrony wolności, własności i bezpieczeństwa w Internecie [2011], sieci, portali i e-usług [2012], przetwarzania w Chmurach [2013], publicznych bazy danych w kontekście metod Big data [2014], Internetu rzeczy i bezpieczeństwa Smart city [2015] a ich wyniki zostały opublikowane w książkach Wyd. C.H.Beck oraz na stronie internetowej [mrj.uksw.edu.pl].
Udział w konferencji potwierdzili m.in. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych i Zastępca Europejskiego Inspektora Ochrony Danych, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji do spraw Cyberbezpieczeństwa, przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. 
Patranami medialnymi konferencji są serwis Lex.pl i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Więcej o konferencji>>>