Przedmiotem analizy członków Rady był kształt  takiego kwestionariusza, mającego być narzędziem pracy pozarządowych organizacji pomocowych. W dalszej kolejności Rada planuje również opracowanie podobnego narzędzia, którym posługiwać się będą organy wymiaru sprawiedliwości.
Kwestionariusz, będący częścią realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości Francji projektu zmierzającego do indywidualizacji podejścia do ofiar przestępstw, ma m.in. za zadanie podniesienie standardu pracy z osobami pokrzywdzonymi przez zapewnienie wytycznych do metod postępowania i udzielania specjalistycznej pomocy.
Rada ds. Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Ministrze Sprawiedliwości została powołana w dniu 19 maja br. i jest organem doradczym. Liczy 12 członków reprezentujących instytucje odpowiedzialne za kontakt i pomoc ofiarom przestępstw.
W posiedzeniu wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn , przedstawiciele organizacji pozarządowych, zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom przestępstw, a także Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Prokuratury Generalnej, Policji oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka Ministerstwa Sprawiedliwości.