Dyrektor Izby Celnej w Przemyślu, zgodnie z "Ceremoniałem Służby Celnej", uroczyście otworzył zawody, a następnie trzyosobowe zespoły, reprezentujące poszczególne izby celne rozpoczęły sportowe zmagania. Należy tutaj wspomnieć, iż zgodnie z regulaminem zawodów, w skład trzyosobowej reprezentacji obowiązkowo wchodzi kobieta. Zawody rozstrzygano w klasyfikacji indywidualnej kobiet i mężczyzn, klasyfikacji zespołowej-sztafecie strzeleckiej oraz klasyfikacji generalnej.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji, zwycięzcom wręczono puchary i medale, a wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Magdalena Kurhan z Izby Celnej w Przemyślu.
W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zwyciężył Aleksander Bargieł z Izby Celnej w Przemyślu.
W klasyfikacji zespołowej-sztafecie strzeleckiej oraz w klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna z Izby Celnej w Przemyślu.

Na zmaganiach sportowych impreza się jednak nie zakończyła. Otóż....nieświadomi niczego uczestnicy zawodów wsiedli do autokaru, którym mieli się udać na zwiedzanie przemyskiej fortyfikacji. Nie dane im było jednak dojechać tam bez przeszkód, gdyż po drodze zatrzymani zostali przez patrol, na którego czele stał Dzielny Wojak Szwejk jako żywy, wraz z przedstawicielami armii CK. Zdezorientowanych strzelców żołnierze wyprowadzili z autokaru, dokładnie przebadali, po czym poprzez wręczenie kart mobilizacyjnych i kart zaprowiantowania, w skład których wchodziła między innymi jedna kiełbasa forteczna, porcja bigosu, a do tego jeden litr płynu fortecznego, wcielili w szeregi rekrutów armii CiK.
Taka impreza jak Mistrzostwa Polski Służby Celnej w Strzelectwie Sportowym, ma na celu popularyzowanie sportu strzeleckiego, doskonalenie umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej oraz propagowanie współzawodnictwa sportowego. Wszyscy uczestnicy zgodnie wyrazili nadzieję, że za rok spotkają się ponownie.

(Małgorzata Eisenberger-Blacharska, Izba Celna Przemyśl)

Oficjalne źródło: Ministerstwo Finansów