Jak ocenia ekspert, dla niektórych firm może to oznaczać zniknięcie z rynku, lub konieczność połączenia sił z innymi dostawcami.

Ustawa antyterrorystyczna nakłada na użytkowników kart pre-paid obowiązek rejestracji numeru u operatora jeśli po 1 lutego przyszłego roku wciąż chcemy z tej karty korzystać.  Rejestracja polega na podaniu imienia, nazwiska, numeru PESEL i (lub paszportu) oraz złożeniu podpisu. Taką samą procedurę przejdą również klienci, którzy będą chcieli kupić karty przedpłacone. Niektórzy operatorzy telekomunikacyjni zaczęli zachęcać abonentów do zgłoszenia numeru oferując pakiety dodatkowych minut dla tych, którzy zrobią to już dzisiaj.

Co oznacza ustawa antyterrorystyczna dla firm? Niezarejestrowane karty pre-paid nie będą mogły  być wykorzystywane do realizacji wysyłek kampanii SMS dla klientów, a cały ruch wiadomości będzie kierowany bezpośrednio do operatorów telekomunikacyjnych, którzy za wysłane wiadomości pobiorą opłatę. Jak oceniają eksperci Infobip brak możliwości wykorzystywania nierejestrowanych numerów telefonicznych do prowadzenia masowych wysyłek SMS oznacza dla rynku dostawców tych usług poważne zmiany. Część dostawców usług SMS nie czeka na faktyczne wejście w życie nowych przepisów tylko już teraz modyfikuje swój model biznesowy koncentrując się na innych usługach mobilnych, lub opuszcza branżę.

Źródło: Agencja informacyjna Newsrm.tv.

Link do materiału wideo: http://newsrm.tv/newswp/wp-content/uploads/HD/07smsy_1.mp4>>