Jak informuje Ministerstwo Sprawidliwości, w minionym tygodniu w Brukseli odbyło się kolejne posiedzenie tej grupy, w pracach której aktywnie uczestniczą przedstawiciele tego resortu.
MS przypomina, że delegacja polska zapoczątkowała w ramach jej działalności dyskusję m.in. na temat bezpieczeństwa dokumentów sądowych, czego efektem było powołanie w trakcie ostatniego spotkania Grupy Eksperckiej w tym zakresie. - Przedstawiciel Ministerstwa przedstawił zatwierdzoną przez Wiceministra Sprawiedliwości Patryka Jakiego informację w tym zakresie oraz przygotował projekt mandatu odnośnie jej funkcjonowania, co uzyskało akceptację państw członkowskich - czytamy w komunikacie resortu.
Jak poinformowano, istotnym elementem omawianym w ramach prac Grupy, jest także kwestia dotycząca informowania o niebezpiecznych sprawcach przestępstw, które to zagadnienie, ze względu na swój szeroki obszar, jest analizowane przez kilka grup roboczych. Zdaniem MS, kwestia ta jest bardzo istotna biorąc w szczególności pod uwagę zapewnienie bezpieczeństwa obywateli Unii Europejskiej.
Grupa robocza E-Justice zajmuje się także kwestiami dotyczącymi unijnej strategii dla sektora E-Sprawiedliwości na lata 2014-2018, w tym m.in. rozwojem portalu unijnego skierowanego do obywateli, e-komunikacją pomiędzy praktykami prawa i sądami, czy też aspektami postępowań transgranicznych poprzez wykorzystanie wideokonferencji.
Zaproszenie na szkolenie: Prawo w projektach IT>>>