Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, największe zmiany kadrowy mają miejsce w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Kilkunastu regionalnych śledczych przeniesiono do jednostek niższego szczebla. Za zmiany odpowiada Tomasz Janeczek. Teraz Janeczek pozbył się 13 śledczych. Andrzej Kózka, były wieloletni wiceszef śląskiej apelacji, trafił do prokuratury rejonowej. Marek Wójcik, drugi wiceszef, został zesłany do wydziału sądowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Jest tam również Grzegorz Korpała, wieloletni rzecznik dyscyplinarny. Z kolei do wydziału śledczego - też prokuratury okręgowej - zesłano m.in. Tomasza Tadlę i Sebastiana Rohma.
Szefa Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Artura Wronę zdegradowano do rejonu w Tarnowie, jego zastępcę do okręgu. We Wrocławiu na razie wymieniono kierownictwo prokuratur. Nowym prokuratorem regionalnym został Piotr Kowalczyk związany z Ad Vocem. Dotychczasowy prokurator apelacyjny Dariusz Szyperski i jego zastępca zostali przesunięci do wydziału postępowań sądowych, drugi z wiceprokuratorów apelacyjnych do nadzoru.
Wymiana szefa zapowiada się w Olsztynie. Jan Przybyłek (kojarzony z PSL), prokurator okręgowy, naraził się frakcji PiS skupionej wokół posłanki Iwony Arent. W Rzeszowie zmienieni zostali już szefowie dawnej prokuratury apelacyjnej oraz okręgowej. Stanowisko wiceszefa okręgu stracił prokurator Bogusław Olewiński, który oskarżył i doprowadził do skazania Mariusza Kamińskiego. Więcej>>>

Protest w prokuraturze wz ze śledztwem dot. niepublikowania wyroku TK>>>