Program współpracy pomiędzy Taylor Wessing a PIIT ma na celu stworzenie jak najlepszych warunków rozwoju biznesu, branży informatycznej i telekomunikacyjnej w Polsce. PIIT koordynować będzie współpracę środowiska biznesowego, prawnego i samorządu gospodarczego, w ramach współpracy przewiduje m.in.: wspólną pracę nad stanowiskami i opiniami w kwestiach legislacyjnych;  bieżącą komunikację w celu identyfikacji ważnych dla branży kwestii oraz budowę wzajemnych relacji biznesowych.
Osobą odpowiedzialną za współpracę prawną z PIIT ze strony Kancelarii jest adwokat Przemysław Walasek, partner w Taylor Wessing w Warszawie, kierujący działem własności intelektualnej. Mecenas Walasek posiada wieloletnie doświadczanie w doradztwie dla klientów z sektora e-commerce, w tym host providerów, producentów i dystrybutorów gier komputerowych oraz sklepów internetowych.
- Cieszę się z uzyskania tytułu partnera prawnego PIIT w aż trzech obszarach, które tradycyjnie pozostają w centrum naszych zainteresowań zawodowych. Jestem przekonany, że współpraca w tym zakresie,
w szczególności połączenie naszych kompetencji z wieloletnim doświadczeniem Izby przyniesie bardzo dobre rezultaty jak również przyczyni się do budowania i rozwoju rozsądnych ram prawnych nie tylko dla biznesów opartych na nowych technologiach ale dla przedsiębiorców w ogóle” – mówi Przemysław Walasek.
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji od ponad 20 lat jest kompetentnym i doświadczonym partnerem sektora teleinformatycznego w budowaniu konstruktywnych relacji z otoczeniem biznesowym i regulacyjnym. Promuje
i wspiera firmy działające na polskim rynku, które chcą odnieść sukces w dziedzinach nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Współorganizuje i patronuje najważniejszym wydarzeniom związanym z telekomunikacją i informatyką. Do Izby należy ponad 120 firm. Są wśród nich największe i rozwijające się firmy przemysłu teleinformatycznego.
- Chcemy, aby głos polskiej branży teleinformatycznej był szanowany w kraju i na forum międzynarodowym. Współpraca z ekspertami jest dla nas jednym z kluczowych elementów w prowadzeniu dialogu i prezentacji naszego stanowiska.  Dużą wartość wśród naszych partnerstw dają niepodważalne kompetencje i wieloletnie doświadczenie Taylor Weesing  -  podsumowuje Dariusz Dolczewski, dyrektor PIIT.