Do grona partnerów w naszym warszawskim zespole prawa nieruchomości, Marka Grodka i Anny Tomowicz, dołączy czterech nowych partnerów. Oprócz Pawła Dębowskiego, który będzie liderem praktyki nieruchomościowej w Europie Środkowej, dołączą do nas Piotr Szafarz, Maciej Ryniewicz i Tomasz Stasiak.
W wyniku połączenia powstanie największy, najsilniejszy i najbardziej rozpoznawalny zespół nieruchomościowy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Przejęcie zespołu kierowanego przez mec. Dębowskiego potwierdza skuteczność strategii kancelarii Salans, która jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą prawniczą  w Polsce. - Przez ostatnie lata potroiliśmy wielkość zespołu naszych prawników, w tym liczbę partnerów, oraz przychody. Dziś mamy 117 prawników a wkrótce ponad 130. W efekcie staliśmy się jedną z kilku największych i najbardziej uniwersalnych kancelarii w Polsce. Zajmujemy czołowe pozycje we wszystkich kluczowych rankingach firm prawniczych – zarówno międzynarodowych jak i lokalnych. Jako warszawskie biuro kancelarii Salans mamy ambicję nie tylko utrzymać wysoką pozycję
w Polsce i w całym regionie, ale stale ją wzmacniać w poszczególnych dziedzinach prawa i sektorach rynku. Jestem przekonany, że model i sukcesy naszego biura przyciągną do nas najlepszych specjalistów - powiedział Tomasz Dąbrowski.

Przypomnijmy. Paweł Dębowski, wcześniej w Clifford Chance, jeden z najbardziej rozpoznawalnych prawników na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej, dołączył do kancelarii Salans.  Wydawnictwo prawnicze Chambers Europe uznało Pawła Dębowskiego za „Gwiazdę” (Band Star) twierdząc, że „obserwatorzy są pełni podziwu dla jego wybitnego zespołu.”Wśród prawników, którzy dołączą do kancelarii Salans z Clifford Chance znajdą się takżePiotr Szafarz, Maciej Ryniewicz oraz Tomasz Stasiak, kluczowi członkowie zespołu kierowanego przez Pawła Dębowskiego, uznawanego – obok Globalnego Zespołu Nieruchomości kancelarii Salans - za jedną z wiodących praktyk na europejskich rynkach wschodzących.

Według współprzewodniczących Globalnego Zespołu Nieruchomości kancelarii Salans, Erica Rosedale’a i Evana Lazara „ten ruch odzwierciedla nasze długotrwałe zaangażowanie w Europie Środkowej i Wschodniej. To kolejny ważny krok w budowie wiodącej, transgranicznej praktyki prawa nieruchomości, w gronie najlepszych międzynarodowych kancelarii, który jednocześnie podkreśla naszą tradycyjną siłę na rynkach wschodzących.” Wraz z zespołem kancelarii Salans, grupa Pawła Dębowskiego będzie mogła świadczyć usługi doradcze dla większości wiodących funduszy inwestycyjnych, instytucji finansowych oraz deweloperów na rynku nieruchomości. Lazar i Rosedale podkreślają, że “będzie to niepowtarzalna okazja do połączenia zasobów i kontaktów, która umożliwi kancelarii Salans uzyskanie przodującej pozycji na europejskich rynkach wschodzących.”