Prokuratura Krajowa poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie udzielenia obietnicy korzyści majątkowej i osobistej zawodnikowi żużlowego klubu sportowego Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Śledztwo w tej sprawie zostało zainicjowane materiałami zebranym przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji Gdańsku.

Ustalono, że przed meczem  pomiędzy klubami żużlowymi Zdunek Wybrzeże Gdańsk a Get Well Toruń, który odbył się 8 października 2017 roku, jednemu z zawodników klubu z Gdańska została złożona obietnica udzielenia korzyści majątkowej oraz osobistej. - W zamian za nieuczciwe zachowanie, mogące mieć wpływ na przebieg i wynik meczu, miał on otrzymać 100 tysięcy złotych oraz kontrakt z klubem z Torunia - informuej prokuratura.

Na polecenie prokuratora we wtorek 10 października br.  w godzinach wieczornych zatrzymany został mężczyzna, który sponsorował klub żużlowy z Torunia.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut popełnienia przestępstwa korupcji sportowej (art. 46 ust. 2 Ustawy z 25 czerwca 2010 roku o sporcie). Jest ono zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.