Obserwując trendy rynkowe i przewidywania analityków, SGH zdecydowało o uruchomieniu nowego kierunku studiów podyplomowych, które poświęcone będą przetwarzaniu w chmurze - „Zastosowanie technologii cloud computingu w modelowaniu biznesowym”.
Kierunek tworzony jest z myślą o przedsiębiorcach i menedżerach, którzy chcą dowiedzieć się, jak zwiększyć efektywność firmy i konkurencyjność swojego biznesu, oraz osobach odpowiedzialnych za działy IT i systemy informatyczne w firmach.
„SGH nie tylko podąża z ‘duchem czasu’ i rozwoju nauk, ale też stara się wyprzedzać pewne zjawiska; przewiduje, co będzie istotne dla biznesu w najbliższej przyszłości. Cloud computing jest ostatnio jednym z wiodących tematów, towarzyszących dyskusjom o podnoszeniu konkurencyjności i efektywności biznesu. Naszym zdaniem to na tyle istotny trend rynkowy, szczególnie w dobie kryzysu ekonomicznego, kiedy wszystkie firmy poszukują źródeł optymalizacji swoich przedsięwzięć, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie dedykowanego kierunku studiów podyplomowych” – mówi Prof. Dr hab. Andrzej Herman, Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej.
Kierunek był od samego początku tworzony tak, by miał charakter praktyczny. Unikalnemu programowi nauczania towarzyszyć będą nowoczesne laboratoria, komfortowe warunki nauki oraz eksperci – praktycy z rynku, który dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniem.
"Cloud computing to bardzo dynamicznie rozwijający się model dostarczania rozwiązań informatycznych dla firm, które mogą istotnie zwiększyć swoja efektywność, dzięki jego mądremu zastosowaniu. Analitycy rynku przewidują, że to nie tylko chwilowa moda, ale trend rynkowy. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że uruchamiając studia podyplomowe, SGH zaprosiło właśnie Microsoft do współpracy przy tworzeniu i budowie warstwy programowej i dydaktyczne, dostrzegając w nas lidera rozwiązań chmurowych” – mówi Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.
"Z radością przyjąłem zaproszenie Pani Profesor Ireny Hejduk i Szkoły Głównej Handlowej do współpracy przy programie tych studiów. Prawnymi aspektami informatyki zajmuję się od szesnastu lat, a cloud computingiem od trzech. Czymś naturalnym wydało mi się zatem zaangażowanie w projekt SGH. Tym bardziej, że w globalnej kancelarii Bird & Bird w ramach wiodących praktyk zajmujemy się właśnie technologią informacji i własnością intelektualną. W moim przekonaniu realizacja programu edukacji o przetwarzaniu chmurowym przez SGH we współpracy z doświadczonymi praktykami takich firm jak Microsoft, Bird & Bird czy ATM daje nadzieję na przekazanie możliwie pełnej perspektywy cloud computingu. Cieszy, że w tę inicjatywę zaangażował się też znakomity prawnik dr Wojciech Wiewiórowski, który obecnie pełni funkcję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych" - dodaje mec. Maciej Gawroński, partner zarządzający polskim biurem kancelarii Bird & Bird.
Obok kancelarii Bird&Bird w całym przedsięwzięciu wezmą udział również inne firmy i organizacje, których eksperci zapewnią fachową i profesjonalną wiedzę. Będą to: Polska Akademia Nauk, Politechnika Warszawska, Polska Izba Ubezpieczeń, firma konsultingowo badawcza Forrester oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Źródło: Konsultanci
SGH współpracuje z Bird&Bird
SGH i Microsoft, przy współpracy z kancelarią BirdBird Maciej Gawroński sp.k. inaugurują pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zastosowań cloud computing w biznesie.