Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował w sms-ie przesłanym dziennikarce Polsat News, że senatorowie PiS pracują nad projektem ustawy dot. aborcji, który miałby być mniej restrykcyjny niż projekt obywatelski.

Czytaj: Sejm: projekt "Stop aborcji" do dalszych prac; projekt „Ratujmy kobiety" odrzucony>>

Marszałek podkreślił jednocześnie, że projekt nie będzie gotowy na najbliższe posiedzenie Senatu. Jest ono zaplanowane na 5-6 października.
-
Jesteśmy na etapie prac nad przedstawieniem propozycji rozwiązań mniej restrykcyjnych niż projekt obywatelski. Na najbliższym posiedzeniu nie damy rady - podkreślił Karczewski w smsie przesłanym dziennikarce Polsat News.

Bielan natomiast dodał, że "są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów, zobaczymy, jaki będzie ich efekt". Bielan odnosząc się do tej sprawy w radiowej Trójce powiedział, że w Senacie "w tej chwili nie ma jeszcze żadnego projektu". "Z tego, co wiem, my nie szykujemy żadnego nowego projektu ustawy" - powiedział. Dodał, że "są pewne prace studyjne toczone przez grupę senatorów, zobaczymy, jaki będzie ich efekt".
Bielan tłumaczył też, że marszałek Karczewski "sms-ował z jednym z dziennikarzy", ponieważ "był w samolocie do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w Paradzie Pułaskiego - ważnej dla wszystkich Polonusów uroczystości" - powiedział.  (ks/pap)