Senat przygotował projekt nowelizacji przepisów o sprostowaniu. Zamiast sprostowania prasowego miałaby być odpowiedź zainteresowanego, a media musiałyby ją opublikować pod groźbą odpowiedzialności karnej.
Jak informuje Kancelaria Senatu, Senat zaprasza wszystkich zainteresowanych do wyrażenia opinii nt. rozwiązań zaproponowanych przez Komisję Ustawodawczą (druk senacki nr 63) lub do przedstawienia własnych, alternatywnych propozycji rozwiązań legislacyjnych w tej sprawie.
Kancelaria Senatu przypomina, że celem inicjatywy legislacyjnej Senatu jest wykonanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w zakresie prawa do sprostowania, odpowiedzi (sygn. akt P 2/03 oraz K41/07). Z uwagi na ograniczenia, wynikające z Regulaminu Senatu, opinia powinna odnosić się wyłącznie do wykonania wskazanych orzeczeń Trybunału. Opinia powinna zawierać imię i nazwisko autora lub/i dane instytucji. Nadesłane opinie będą publikowane na senackiej stronie internetowej. Więcej>>>
Senat konsultuje nowelizację prawa prasowego
Do 30 kwietnia 2012 r. pod adresem konsultacje@nw.senat.gov.pl prowadzone będą przez Senat konsultacje społeczne w sprawie nowelizacji prawa prasowego.