Schetyna powiedział także, że jego klub parlamentary apelujem do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby nie podpisywał ustawy budżetowej na 2017 rok.

Także PSL będzie apelować do prezydenta Andrzeja Dudy o skierowanie ustawy budżetowej do TK - zapowiedział w czwartek prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jeśli prezydent się na to nie zdecyduje, wówczas PSL rozpocznie zbiórkę pod własnym wnioskiem do TK.
Kosiniak-Kamysz wyraził pogląd na czwartkowej konferencji prasowej, że w dalszym ciągu mamy spór prawny o budżet. "Jest ta kwestia nierozstrzygnięta, nie da się jej rozstrzygnąć na gruncie prawa i nie da się jej rozstrzygnąć w parlamencie. Kompromis nie został w żaden sposób zawarty" - podkreślał szef PSL.

Kaczyński: potrzebne zmiany w regulaminie
- Dobrze, że okupacja w Sejmie się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski; trzeba tak przebudować regulamin Sejmu, żeby tego typu operacje były bardzo utrudnione - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, innym wyjściem jest "uczciwa umowa między partiami - że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej".
Prezes PiS stwierdził też, że wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego "nieracjonalny, żeby nie powiedzieć kabaretowy". Podkreślił, że co do tego, że Marek Kuchciński "będzie dalej marszałkiem, nie ma żadnych wątpliwości". (ks/pap)