Te same zasady mają dotyczyć ma zaświadczeń w sprawie PESEL, NIP czy o niekaralności,  poświadczania przez osoby czynne w lokalu administracji publicznej własnoręczności podpisów, zgodności odpisów, wyciągów lub kopii z okazanymi dokumentami oraz poświadczania daty okazania dokumentów.
Jak napisano w uzasadnieniu do projektu, podstawowym celem projektowanej ustawy jest usprawnienie postępowań administracyjnych toczących się na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego przede wszystkim przed organami administracji publicznej w należących do właściwości tych organów sprawach indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych, przed innymi organami państwowymi oraz przed innymi podmiotami, gdy są one powołane z mocy prawa lub na podstawie porozumień do załatwiania spraw administracyjnych. - W setkach rodzajów postępowań administracyjnych organy wymagają od wnioskodawców tych postępowań szeregu dokumentów jako dowodów służących wydaniu decyzji administracyjnych. Wnioskodawcom projektu ustawy chodzi o przyspieszenie postępowań poprzez wprowadzenie do polskiego systemu prawnego rozwiązań upraszczających gromadzenie dokumentów w tych postępowaniach – napisali autorzy projektu.

Porządek posiedzenia Sejmu przewiduje także m.in. głosowanie nad rządowym projektem ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, która ma wprowadzić zasady tworzenia oraz użytkowania infrastruktury informacji przestrzennej oraz organy administracji właściwe w tych sprawach. Być może Sejm zajmie się także  rządowym projekcie ustawy o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. To ustawa, która ma wprowadzić do polskiego porządku prawnego unijną dyrektywę usługową. Jej uchwalenie jest sprawą pilną, ponieważ unijna dyrektywa obowiązuje już od 28 grudnia ubiegłego roku. Jako pilny ma Sejm potraktować także rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo wodne oraz ustawy oraz Prawo ochrony środowisk, która zmieni m.in. zasady kontroli przez nadzór sanitarny publicznych kąpielisk.

Podczas rozpoczynającego się 9 lutego posiedzenia Sejm wysłucha także informacji ministra pracy i polityki społecznej w sprawie harmonogramu zadań wykonywanych w roku 2009 w ramach programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" oraz kierunków realizacji Programu na ten rok oraz Sprawozdanie z realizacji programu wieloletniego "Pomoc państwa w zakresie dożywiania", oraz sprawozdania Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o poselskim projekcie rezolucji w sprawie podjęcia przez Radę Ministrów działań mających na celu doprowadzenie do opłacalności produkcji rolnej w Polsce oraz poprawy poziomu i jakości życia mieszkańców wsi.