Pytania  przysługują posłom wchodzącym w skład poszczególnych klubów i kół oraz posłom niezrzeszonym.  Przy określaniu limitu pytań Prezydium Sejmu będzie bierać pod uwagę liczebność klubu lub koła.
Ponadto Sejm może rozpatrzyć sprawozdanie komisji wysłuchując jedynie sprawozdawcy. Nad sprawozdaniem tym nie przeprowadza się dyskusji, chyba że Sejm postanowi inaczej.
Wystąpienia w trakcie rozpatrywania punktu porządku dziennego, o ile przepisy regulaminu Sejmu nie stanowią inaczej, nie mogą trwać dłużej niż 15 minut. Marszałek Sejmu może wyrazić zgodę na wydłużenie wystąpienia.
Sejmowa większość nie poparła ostatecznie zgłoszonego przez Prezydium Sejmu pomysłu, by posiedzenia sejmowych komisji i podkomisji odbywały się w dniach, w których nie odbywa się posiedzenie Sejmu, chyba że marszałek Sejmu nie wyrazi zgody na takie posiedzenie. W środowych głosowaniach przyjęta została poprawka zgłoszona przez posłów PiS, która usunęła z noweli regulaminu proponowane przez Prezydium Sejmu zapisy.
Sejm nie poparł też innej, proponowanej przez Prezydium zmiany, która dotyczyła zwoływania zespołów parlamentarnych. Według  Prezydium "o terminie i porządku dziennym posiedzenia zespołu, które ma odbyć się w dniu posiedzenia Sejmu", przewodniczący zespołu miał zawiadamiać marszałka Sejmu, "uzasadniając konieczność zwołania posiedzenia zespołu"; marszałek mógłby natomiast nie zgodzić się na odbycie takiego posiedzenia.
Propozycję odrzucili również chcieli posłowie PiS.
W przypadku uniemożliwiania przez posła pracy Sejmu lub jego organów lub naruszenia przez posła swoim zachowaniem na sali posiedzeń powagi Sejmu, "Prezydium Sejmu może podjąć uchwałę o obniżeniu uposażenia lub diety parlamentarnej posła, w wysokości nieprzekraczającej 1/2 uposażenia poselskiego lub pełnej diety parlamentarnej miesięcznie na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

 

  Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy., Prawo cywilne