Według pierwszej z nich prace Forum organizuje stałe prezydium wybrane w głosowaniu tajnym spośród uczestników FWS na dwa lata, które liczy do 15 osób. Stałe prezydium wybiera ze swego grona w głosowaniu jawnym przewodniczącego i dwóch zastępców.

Jak informuje Paweł Strzelczyk, specjalista w Zespole ds Medialnych i Wydawniczych Krajowej Rady Sądownictwa, stałe prezydium stwierdza utratę statusu uczestnika FWS po uzyskaniu stosownych informacji od danej osoby lub sędziów właściwego sądu albo braku odpowiedzi z ich strony w zakreślonym terminie.

Więcej: Forum Sędziów: nie przyjmujmy stanowisk w trybie nowej ustawy>>

Druga uchwała powołuje zespół interwencyjny, którego zadaniem jest przyjmowanie informacji i monitorowanie przypadków zagrożeń niezawisłości sędziów i niezależności sądów. Zespół liczy do 11 osób wybranych spośród członków FWS. Członkami zespołu interwencyjnego mogą być także sędziowie w stanie spoczynku.

Trzecia uchwała reguluje sposób podejmowania uchwał.  Zakłada m.in., że uczestnicy mogą na forum internetowym podejmować uchwały w imieniu Forum Współpracy Sędziów. Projekt uchwały może zgłosić każdy uczestnik zakładając odrębny temat i zamieszczając w nim wstępny projekt uchwały.