Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu poinformowała że, jest to kara w takiej wysokości, jaką oskarżony uzgodnił z prokuraturą.
W uzasadnieniu orzeczenia sąd wskazał na naganność czynu. Wziął jednak pod uwagę, że Jarosław C. przyznał się do zarzutu oraz, że nie utrudniał postępowania, i uznał, że kara 10 miesięcy więzienia jest adekwatna.
Drugi z braci, Arkadiusz C. nie przyznał się do zarzutu. Odpowie on przed sądem w czasie normalnego procesu, którego termin nie został jeszcze wyznaczony.
Za czynną napaść i pobicie funkcjonariusza publicznego grozi do 10 lat więzienia.
 
Obu mężczyznom w maju br. postawiono zarzuty czynnej napaści i pobicia funkcjonariusza publicznego oraz kierowania gróźb karalnych pod adresem policjantów. Jarosław C. przyznał się do winy i zdecydował dobrowolnie poddać się karze, której wymiar łączny uzgodniono na 10 miesięcy więzienia.
Do napaści doszło późnym wieczorem 19 maja tego roku. Według ustaleń śledczych dwaj bracia, w wieku 32 i 36 lat, napadli i dotkliwie pobili, kopiąc i bijąc pięściami, 37-letniego sędziego wydziału karnego, gdy wyszedł on na spacer z psem. Policja zatrzymała sprawców napaści krótko po pobiciu. Podczas zatrzymania mężczyźni grozili policjantom. Według ustaleń śledczych bracia wiedzieli, na kogo napadają.