Polskie kancelarie przyzwyczaiły nas do informacji o połączeniu z międzynarodową siecią niezależnych firm prawniczych. Tym razem, pod prąd, o nowym projekcie poinformowała międzynarodowa Kancelaria SALANS, która podpisała umowę o współpracy  ze śląską Kancelarią Krupa Srokosz Patryas (KSP). SALANS  zaoferuje w ten sposób swoim aktualnym i potencjalnym klientom prowadzącym działalność na południu Polski profesjonalne usługi prawno-podatkowe w regionie.

W wyniku porozumienia podpisanego w lipcu 2007 roku, kancelaria KSP z siedzibą w Katowicach ma status kancelarii stowarzyszonej z SALANS. KSP działa na terenie Górnego i Dolnego Śląska oraz Małopolski. Kancelaria świadczy kompleksową obsługę prawną i podatkową dla międzynarodowych koncernów i dużych polskich przedsiębiorstw, inwestorów w specjalnych strefach ekonomicznych i spółek giełdowych. W skład zespołu KSP wchodzą radcy prawni i doradcy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem w firmach konsultingowych tzw. Wielkiej Czwórki, specjalizujący się w doradztwie transakcyjnym i inwestycyjnym, prowadzeniu sporów i planowaniu podatkowym.

Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający SALANS w Warszawie podkreślił, że współpraca z biurem w Katowicach będzie miała charakter synergii.  - Partnerzy z Katowic będą mogli zapewnić swoim klientom nasze międzynarodowe doświadczenie i wsparcie, a SALANS zaoferuje swoim aktualnym i potencjalnym klientom prowadzącym działalność na południu Polski profesjonalne usługi prawno-podatkowe w regionie, gdzie koncentruje się ich biznes – powiedział Tomasz Dąbrowski.  Zarówno Śląsk, jak i pozostałe południowe województwa Polski rozwijają się bardzo dynamicznie. Zainteresowanie tym regionem rośnie z każdym rokiem, współpracując z KSP chcemy być bliżej naszych klientów – dodał Dąbrowski.

Wierzymy, że połączenie międzynarodowej sieci specjalistów z doświadczeniem prawników i doradców KSP zagwarantuje naszym klientom profesjonalną obsługę prawną nakierowaną na szukanie skutecznych rozwiązań z uwzględnieniem lokalnej specyfiki – powiedziała Magdalena Patryas, partner KSP.

Czy w ten sposób SALANS będzie realizował nową strategię obecności firmy w regionach? Podobną strategię stara się wprowadzić ConsortioLEX, konsorcjum firm prawniczych, którego liderem jest warszawska kancelaria Nowakowski & Wspólnicy. Konsorcjum współpracuje w ramach kancelarii stowarzyszonych w kilku najważniejszych regionach Polski, m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, w Katowicach, w Białymstoku i w Toruniu. 

(Źródło: Kancelarie/KW)