Przepisy unijnej dyrektywy o usługach dotyczą szerokiego zakresu działalności usługowej m.in. działalności związanej z wykonywaniem większości zawodów regulowanych (np. radców prawnych, doradców podatkowych, architektów), rzemieślników, usług dla przedsiębiorstw (np. doradztwo w zakresie zarządzania, organizacja imprez), działalności handlowej (zarówno detalicznego jak i hurtowego obrotu towarami i usługami), usług turystycznych, hotelarskich, gastronomicznych, szkoleniowych czy edukacyjnych.

Rada Ministrów rozpatrzy również projekt noweli ustawy o wyrobach medycznych. Projekt nowelizuje w formie nowego aktu prawnego obowiązującą dotychczas ustawę o wyrobach medycznych z 2004 roku. Ministerstwo zdrowia uważa, że czteroletni okres funkcjonowania tej ustawy pozwolił na wprowadzenie korekt, które doprecyzują odpowiedzialność i uprawnienia w zakresie wyrobów medycznych, wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro i aktywnych wyrobów medycznych do implantacji. Resort zdrowia ocenia, że wejście w żyje ustawy spowoduje zwiększenie nadzoru nad rynkiem wyrobów medycznych oraz faktyczne zniesienie barier formalnych w obrocie wyrobami medycznymi pomiędzy Polską a innymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Rząd zajmie się też projektem noweli ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, który zakłada zniesienie Rady Nadzorczej w Agencji Nieruchomości Rolnych, projektem zmiany ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która dostosuje ustawę do wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz zmianą rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na wspieranie przedsięwzięć rolnośrodowiskowych i poprawy dobrostanu zwierząt.