Warszawska spółka informatyczna Perfect Line w pierwszej połowie października planuje zadebiutować na NewConnect. Z oferty w trybie private placement chce pozyskać około 5-6 mln zł. Autoryzowanym doradcą Perfect Line jest Ruciński i Wspólnicy Kancelaria Audytorów i Doradców.

To już druga spółka, debiutująca na New Connect, której doradza kancelaria Ruciński i Wspólnicy. Wcześniej,  30 sierpnia, kancelaria debiutowała, jako autoryzowany doradca spółki Virtual Vision.

Z oferty w trybie private placement spółka Perfect Line chce pozyskać około 5-6 mln zł. Pozyskane środki wyda głownie na rozwój wewnętrzny: zatrudnienie nowych pracowników, prace badawcze związane z rozwojem własnego oprogramowania. Perfect Line pracuje też nad dwoma projektami związanymi z telekomunikacją, które wymagają inwestycji w infrastrukturę, ale one na razie są poufne.  Obecnie udziałowcami Perfect Line są Łukasz i Rafał Mleczko. Po ofercie private placement w rękach obecnych właścicieli będzie ponad 60 proc. akcji spółki. Perfect Line istnieje od 1999 roku. Spółka świadczy usługi doradcze, konsultacyjne, dostarcza oprogramowanie, serwisuje sprzęt, a także zajmuje się integrowaniem systemów. Odbiorcami spółki są zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, duże korporacje jak również instytucje państwowe. Obecnie firma zatrudnia 28 osób.  W 2006 roku Perfect Line miała 0,43 mln zł zysku netto i 8,5 mln zł przychodów, rok wcześniej 0,38 mln zł zysku i 9,1 mln zł przychodów. Prognoza na 2007 rok zakładała uzyskanie 1 mln zł zysku i 15 mln zł przychodów, jednak wiadomo już, że szacunki te będą przekroczone.  Autoryzowanym doradcą Perfect Line jest Ruciński i Wspólnicy Kancelaria Audytorów i Doradców.

(Źródło: KW)