W grudniu 2013 roku Amnesty International  na całym świecie zwróciło uwagę społeczności międzynarodowej w 12 opisanych sprawach na osoby lub społeczności, których prawa człowieka zostały złamane.  W Polsce dodatkowo poruszono 3 ważne sprawy.
Jak przypomina organizacja, odbyło się to w ramach corocznej akcji  Maratonu Pisania Listów, którą na całym świecie zorganizowano po raz 11., a w Polsce po raz 13. Przez dwa tygodnie w okolicach 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) setki tysięcy osób w 143 krajach na świecie podjęły 2 373 422 akcji na rzecz praw człowieka, sprawiając, że Maraton Pisania Listów był największą do tej pory akcją Amnesty International.
- Dzięki podjętym działaniom wywarliśmy skuteczny wpływ na władze i przyczyniliśmy się do uwolnienie trzech więźniów sumienia: pokojowego uczestnika protestów w Rosji Władimira Akimenkowa, tunezyjskiego bloggera Jabeura Merji oraz kambodżańską aktywistkę Yorm Bhophę, walczącą o prawo do mieszkania dla swojej społeczności - czytamy w komunikacie Amnesty International.
Przykłady skutecznych działań AI>>>