LEX EXPERT AI  Jedyny czat AI bazujący na zasobach LEX
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Rejestry sądowe już czynne

Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, w związku z poprawiającą się sytuacją powodziową w Warszawie ośrodki umożliwiające dostęp do rejestrów sądowych zostały uruchomione we wtorek przed południem. Stało się to wcześniej niż zakładano, według pierwotnej wersji miało to nastąpić dopiero ok. godz. 14.

Jak przypomina Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości, w związku z informacjami o sytuacji kryzysowej i możliwości przerwania w Warszawie wałów m.in. w Wawrze, Gocławiu, na Saskiej Kępie, a na drugim brzegu rzeki w rejonie Sadyby, ul. Bartyckiej i Portu Czerniakowskiego, systemy informatyczne zostały zatrzymane, a ośrodki przetwarzania danych - zabezpieczone. Zgodnie z Planem Zabezpieczenia Ciągłości Przetwarzania zabezpieczono ośrodki i dyslokowano najcenniejsze elementy. Informacje na ten temat na bieżąco przekazywane były i są do sądów oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Pierwotny najwcześniejszy termin uruchomienia systemów przewidywany był na środę 26 maja. Uruchamianie ośrodków trwa około doby. Proces ten jednak rozpoczął się w poniedziałek po południu.

Polecamy książki prawnicze