Samorząd radców prawnych jest kojarzony nie tylko z profesjonalizmem, ale również silnym zaangażowaniem w ideę pomocy potrzebującym - mówi Barbara Kras, Sekretarz KRRP - Do tej pory kilka tysięcy radców prawnych w kraju podczas poprzednich edycji akcji udzielało pomocy prawnej osobom potrzebującym. Właśnie dlatego Krajowa Rada Radców Prawnych organizuje już po raz czwarty akcję „Niebieski parasol” – tydzień bezpłatnych porad prawnych. Akcja rozpocznie się 22 września i będzie trwała do 27 września.

Do udziału w akcji zaprosiliśmy wszystkie Okręgowe Izby Radców Prawnych, a honorowy patronat nad nią objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Podczas akcji udzielane będą bezpłatne porady prawne dla wszystkich zainteresowanych osób, w miejscach ogólnie dostępnych i uczęszczanych przez mieszkańców danego miasta.  Do Okręgowych Izb Radców Prawnych już dziś zgłaszają się radcowie prawni i aplikanci, którzy chcą zaangażować się w akcję "Niebieski Parasol". Wszystkich chętnych do kontaktu z Okręgowymi Izbami Radców Prawnych.