W sondzie internetowej zamieszczonej na portalu Krajowej Rady Radców Prawnych padło pytanie o najlepszy samochód dla radcy. Do wyboru były 24 marki aut różnej produkcji i standardu; od Alfa Romeo po Volvo. Najwięcej głosów padło na KIA – 30 proc., Volvo i BMW – wybrało 11 proc., mniejszym uznaniem ciszy się Honda, Lexus i Ford – po 7 proc. głosów.
Natomiast wśród 26 banków radcy preferują mBank (19 proc. głosów), a w następnej kolejności – PKO BP (16 porc.) i Multi Bank (15 proc.). Zalednie 10 proc. głosów zebrał ING i 6 proc. Alior Bank.
O wyborze banku decyduje najczęściej wyjątkowe traktowanie i uprzejmość obsługi ( 38 proc. wskazań). Radcy prawni cenią także rozsądne ceny prowadzenia rachunku (20 proc.) oraz mobilną bankowość (15 proc.).
Dogodna lokalizacja oddziałów i doradztwo inwestycyjne Graja nieco mniejsza role przy decyzjach o wyborze banku (10 proc.).
Z wyników tych sond można wysnuć wniosek o rozwadze i umiarkowaniu tej grupy zawodowej, choć może dziwić wybór KIA na firmowe auto.
 

Źródło: portal www.e-kirp.pl