Jak infomuje biuro prasowe KIRP, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych ogłosił konkurs dla osób fizycznych i prawnych na świadczenie doradztwa w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich.
Celem konkursu jest wyłonienie stałego doradcy samorządu radców prawnych (Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Okręgowych Izb Radców Prawnych) w zakresie pozyskiwania środków europejskich dostępnych w kraju i zagranicą.
- W szczególności, ale nie wyłącznie, prezes KRRP jest zainteresowany pozyskiwaniem funduszy z grantów udzielanych przez Dyrekcje Generalne „Sprawiedliwość” oraz „Konkurencji” Komisji Europejskiej w ramach współpracy w sprawach cywilnych, karnych, administracyjnych, ochrony praw człowieka, a także z innych obszarów objętych konkursami i z programów operacyjnych zarządzanych przez polskie instytucje publiczne. Podstawowym przeznaczeniem środków  będzie finansowanie projektów obejmujących powszechną edukację prawną społeczeństwa polskiego oraz finansowanie szkoleń zawodowych radców prawnych - czytamy w komunikacie.
Wynika z niego także, że doradztwo mogłoby również obejmować zarządzanie projektami, które uzyskały dofinansowanie
oraz prowadzenie wymaganych rozliczeń tych projektów.
Wiecej: Ogłoszenie o konkursiepobierz - PDF (49,71 kB)