Jak informuje prokuratura, w ramach tego postępowania funkcjonariusze CBŚP z Lublina zatrzymali czterech mężczyzn: Roberta P. i Łukasza Z. - mieszkańców województwa mazowieckiego oraz Czesława K. i Rafała B. - mieszkańców województwa lubelskiego. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa co najmniej 31 rolników, a także naruszenia prawa do własności przemysłowej. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W toku postępowania ustalono, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej oferowali granulat opatrzony podrobionym znakiem towarowym znanego polskiego producenta. Towar zapakowany był w  tzw. big - bagi o masie 500 kilogramów każdy. Skład fałszywych sztucznych nawozów odbiegał parametrami od oryginału.

Dowiedz się więcej z książki
Europejskie prawo wzorów przemysłowych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł 

Podczas przeszukań w dziewięciu miejscach policjanci zabezpieczyli między innymi dokumentację księgowo-finansową, samochody i biżuterię o łącznej wartości ponad 150 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar w sumie zabezpieczono majątek wartości 1,5 miliona złotych.