Zaprzysiężeni sędziowie to: Marc Perrin de Brichambaut (z Francji), Piotr Hofmański (z Polski), Antoine Kesia-Mbe Mindua (z Demokratycznej Republiki Konga), Bertram Schmitt (z Niemiec), Péter Kovács (z Węgier) oraz Chang-ho Chung (z Republiki Korei) Zostali oni wybrani na 9-letnie kadencje i za wyjątkiem sędziego kongijskiego wszyscy objęli swoje stanowiska i natychmiast przystapili do pracy. 
Wybrano prezesa oraz pierwszego i drugiego wiceprezesa. Prezesem została sędzia argentyńska Silvia Fernández de Gurmendi,  pierwszą wiceprezes sędzia kenijska Joyce Aluoch, drugą wiceprezes sędzia japońska Kuniko Ozaki.
Więcej>>>

Piotr Hofmański (ur. 6 marca 1956 w Poznaniu) jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po studiach pracował w Dyrekcji Rejonowych Kolei Państwowych w Słupsku. W 1979 zatrudniony został jako asystent stażysta w Instytucie Prawa Karnego UMK. Na tej uczelni w 1981 uzyskał stopień naukowy doktora. Odbył aplikację w Prokuraturze Rejonowej w Toruniu. Od 1982 pracował na Uniwersytecie Śląskim, gdzie w 1990 uzyskał, stopień doktora habilitowanego. Tytuł profesora nauk prawnych otrzymał postanowieniem prezydenta RP z 14 kwietnia 1997.
W latach 1992–2002 był kierownikiem Zakładem Prawa Karnego na Uniwersytecie w Białymstoku. Od 2003 kieruje Katedrą Postępowania Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1996 orzekał jako sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Karnej, pełnił teżł funkcję rzecznika prasowego SN. Został też członkiem, następnie wiceprzewodniczącym, a w 2013 przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Był ekspertem Rady Europy i członkiem Rady Naukowej Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

ID produktu: 40160202 Rok wydania: 2011
Autor: Piotr Hofmański
Tytuł: Kluczowe problemy procesu karnego>>>