Prof. Girdwoyń jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektorem Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji UW. Zajmuje się przede wszystkim prawem i postępowaniem karnym, a także kryminalistyką. Jak poinformowała kancelaria przeprowadził wiele projektów naukowych dotyczących biometrii, analizy śladów krwawych czy nowoczesnych metod prowadzenia oględzin.

Jest również autorem licznych publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki, prawa dowodowego, wykorzystania dowodów naukowych w procesie karnym, a także zastosowania nowoczesnych technologii w prawie. Prof. Girdwoyń w 2015 r. został laureatem nagrody „Złoty Paragraf”, przyznawanej przez Dziennika Gazeta Prawna w kategorii najlepszy adwokat. 

 

Powstanie nowy dział forensic

Prof. Girdwoyń tworzyć będzie w kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy nowy dział forensic, zapewniający klientom możliwość konsultacji i pomocy w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technologii dowodowych wykorzystywanych w postępowaniach karnych zarówno w kraju, jak też w aspekcie międzynarodowym - informatyka, identyfikacja genetyczna, badanie dokumentów.

- W ostatnich latach nasza kancelaria stale rozwija zakres usług świadczonych w zakresie prawa i postępowania karnego po to, by zapewnić naszym klientom kompleksową pomoc prawną. Dołączenie Piotra Girdwoynia do naszego zespołu jest kolejnym krokiem w realizacji tej strategii, a jego interdyscyplinarne podejście do prowadzonych spraw karnych pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów - mówi adw. Mikołaj Pietrzak, wspólnik w Kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy. 

Kancelaria Pietrzak Sidor & Wspólnicy powstała w 2007 roku z połączenia doświadczeń zawodowych adwokata Mikołaja Pietrzaka i radcy prawnego Artura Sidora. Prawnicy Kancelarii specjalizują się m.in. w sprawach karnych i o charakterze transgranicznym. Kancelaria była dwukrotnie wyróżniona tytułem "Lider - prawo karne w biznesie" w rankingu Rzeczpospolitej.